Verimliliğinizi hızlıca arttıracak nokta atışı Mobil Uygulamalar geliştirmek artık sadece birkaç gün!

Üstelik tek uygulamayı ister Mobil telefonunuzdan ister
bilgisayarınızdan kullanın. Saha ekiplerinizden veri toplamak için büyük bütçeler hazırlamayı beklemeyin! İsterseniz biz yapalım teslim edelim, isterseniz deneyimlediğimiz en iyi senaryolarla beraber size öğretelim ve hemen geliştirmeye başlayın!

PowerApps Nedir?

PowerApps ile SQL, CRM gibi veri kaynaklarınıza kayıt atabilen, verileri görüntüleyebilen, fotoğraf çekip, barkod okuyabilen bir Mobil uygulama geliştirmek çok kolay. Microsoft Flow ile bağlayarak kayıt oluşturduğunuzda ya da düzenlediğinizde otomatik mail bildirimleri almakta çok kolay. Üstelik bunlar için bir yazılımcı olmanıza gerek yok. Bir haftadan kısa bir eğitimle, şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayan mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz. Üstelik hazır şablonlarla, veri kaynağınızdaki verileri görüntüleyen, yeni kayıt oluşturan, silen ve düzenleyen bir mobil uygulamayı ise yalnızca dakikalar içerisinde geliştirebilirsiniz.

PowerApps Nerelerde Kullanılabilir?

İnsan Kaynakları, Bilgi İşlem, Satın Alma vb. departmanların ihtiyacı olan Satın Alma, Seyahat, İzin Formu gibi tüm iş uygulamalarını PowerApps ile geliştirebilirsiniz. Ayrıca Jira için bir help desk modülünü, satış ekibinin sahadan kolayca CRM üzerinde fırsat oluşturabileceği bir mobil uygulamayı ya da uzun danışmanlıklarla yapılan Sharepoint formlarınızı PowerApps ile birkaç günde geliştirebilirsiniz.

Uygulamalarınızı Merkezden Tek Tuşla Dağıtın!

Uygulamayı, şirket çalışanlarınızdan ilgili kişilerle hemen paylaşabilirsiniz. Takım arkadaşlarınız ya da şirket çalışanlarınız İOS ve Android cihazlarından, Google Store /Play Store’dan PowerApps uygulamasını indirebilirler. PowerApps uygulamasından Office 365 kullanıcı şifresi ile oturum açarak kendileri ile paylaşılan ve varsa kendi geliştirdikleri şirket uygulamalarına hemen erişebilirler. PowerApps’te, diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi bir defa oturum açmaları yeterlidir. İçerisindeki her uygulama için ayrı ayrı oturum açmanıza gerek kalmaz. İzin, Masraf Uygulaması gibi sık kullandıkları uygulamaları isterlerse masaüstüne pinleyebilirler.

Kontrollü Paylaşım Yeteneği

Yeni kullanıcılarınız ister merkezde isterse sahada olsun. Onlarla uygulamayı paylaşmak ve kullandırmaya başlamak çok kolay! Peki ya kolayca paylaşılan uygulamalara, istenildiğinde erişim kaldırılabilir mi? Evet. Örneğin İşten ayrılan bir kişinin Office 365 hesabı kapatıldığı anda uygulamaya erişimi kalkar. Departman değişikliği ya da farklı durumlardan dolayı uygulamaya erişimini kaldırmak istediğinizde ise admin olarak tek tuşla erişim iznini kaldırabilirsiniz.

Güncelleme ve Versiyonlama

Uygulama üzerinde güncelleme yaptığınızda, güncellemenin son kullanıcılara yansıması için uygulamayı yayınlamanız yeterlidir. PowerApps tarafından otomatik olarak uygulamanın her canlıya alınmış versiyonu kayıt altına alınır, istediğiniz zaman ilgili versiyona geçiş yapabilirsiniz.

PowerApps Uygulama Yetenekleri Nelerdir?

PowerApps SharePoint, SQL Server, Office 365, Salesforce, Dynamics 365, Oracle Database Twitter ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok popüler hizmet ve kurum içi veri kaynakları için bağlayıcılara sahiptir. Uygulamanızı bu ve fazlası veri kaynaklarına kod kulllanmadan kolayca bağlayabilir, galeri gibi denetimlerde verileri gösterebilir, istediğiniz formatlarda yeni kayıtlar oluşturulmasını sağlayabilir, istediğiniz kişilere veri silme ve düzenleme yetkileri verebilirsiniz. İzin, Masraf gibi onay gerektiren talepleri onay akışına dahil edebilir, yöneticilerin onayına sunabilirsiniz.

 • PowerApps uygulamasında dropdown açılır liste, arama özelliği olan Combobox, Checkbox, Radio button, Toggle button, Slider, Timer gibi bir çok denetimi kolayca kullanabilirsiniz.
 • Power BI panolarınızdaki grafikleri PowerApps uygulamanızın içerisine çekebilir, Sharepoint veri kaynakları ile çalışırken ekleri listeleyebilir, görüntüleyebilir ve ek ekleyebilirsiniz. Ayrıca sharepoint verilerinize ait PDF dosyalarınızı uygulama içinden direkt olarak görüntüleyebilirsiniz.
 • Image özelliği ile veri kaynaklarınızdaki resim dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Camera özelliği ile telefonunuzun kamerasını kullanarak yeni resimler çekip veri tabanınıza kaydedebilirsiniz.
 • Barcode özelliği ile PowerApps tarafından desteklenen barkod türlerini hızlıca okutabilir, SQL, Oracle gibi veri kaynağınızda kayıtlı olan barkodu aratarak, ürün detaylarını dökebilirsiniz.
 • Kalem uygulamasını kullanarak kullanıcılardan imza alabilir, kaza tutanağı gibi uygulamalarda uygulama üzerine çizim yapılıp kayıt olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Sahadaki personel kayıt oluşturduğunda otomatik olarak Lokasyon bilgisinin alınmasını sağlayabilirsiniz.
 • Microsoft’un translate eklentisi ile yazılan metnin sözlü ya da sesli olarak istenilen dile çevrilmesini sağlayabilirsiniz.

PowerApps içerisindeki diğer yeteneklerle ve çeşitli eklentiler sayesinde istediğiniz uygulamaları geliştirmeniz ve onlarca veri kaynağına bağlanmanız mümkün. Ayrıca Excel ve SQL’den aşina olduğumuz Metin, Tarih, Mantıksal Fonksiyonları kullanarak uygulamanızı daha yetenekli ve kullanıcı dostu hale getirebilirsiniz.

PowerApps Lisansı

PowerApps ile geliştirdiğiniz uygulamaları şuanda kendi tenant’ınızla paylaşabilirsiniz. Birçok Office365 paketinde PowerApps lisansı bulunmaktadır. Uygulamayı kullanmak için kullanıcının ilgili lisansa sahip olması gerekir. Lisans paketlerini buradan inceleyebilirsiniz.

PowerApps Eğitimi

Uygulama komutlarını anlamaya başlamak için temel düzeyde algoritma bilgisi yeterlidir. 4 günlük bir eğitimle PowerApps denetimlerine ve fonksiyon yapısına hakim olmaya başlayabilirsiniz. Excel ve SQL’i andıran kısa fonksiyon satırları ile uygulamanın yeteneklerine yetenekler katabilirsiniz.

Artık, şirketinizdeki uygulama taleplerini maliyet yüzünden ertelemeyin!
PowerApps ile kısa sürede az maliyetle kolay ulaşılabilir ve kolayca kullanılabilir uygulamalar edinmeye başlayın!

POWERAPPS EĞiTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

 • PowerApps ile Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi – 4 Gün
 • Microsoft Flow Eğitimi – 1 Gün
 • Danışmanlık Hizmetleri proje özelinde değerlendirilmektedir.

Bilgi al