ŞİRKETİNİZİN NABZINI POWER BI İLE TUTUN!

KOD YAZMADAN VERİ KAYNAKLARINIZA BAĞLANIN !

ÜSTELİK TEK RAPORDA ONLARCA VERİ KAYNAĞINI İLİŞKİLENDİRİN!

Power BI ile şirketinizin Finans, Üretim ya da Satış gibi verilerinin bulunduğu SQL, CRM, SAP vb. gibi onlarca veri kaynağına kod yazmadan kolayca bağlanarak verilerinizi Power BI’ya çekebilirsiniz. Örneğin bir rapor içerisine CRM’den Müşteri bilgilerinizi çekerken, SQL’den satış hareketlerini çekerek Power BI’da müşterilerinizin alışveriş hareketlerini detaylıca inceleyebilirsiniz. Üstelik ürün bilgilerini de çekerek alışveriş davranışlarını ürün kırılımlarında da gözlemleyebilir, üretim adetlerinizi ya da ürün sevkiyatınızı bölgedeki müşterilerin tüketim davranışlarına göre planlayabilirsiniz. Bunun için Veri Modelleme mantığına hakim olmayı sakın atlamayın! Doğru veri modeli üzerine kurulmuş bir rapor ile onlarca tabloyu birbiri ilişkilendirerek şirketiniz için daha önce düşünülmemiş, çok faydalı çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

AYDAN AYA RAPOR HAZIRLAMA RUTİNİNE SON VERİN, KAYNAKLARI VE ZAMANI VERİMLİ KULLANIN!

Tüm grafikleriniz tek tıkla ister bu ayı göstersin, isterseniz geçen yılın Ocak ayını! Power BI’ın interaktif grafikleri sayesinde her aya özel bir rapor hazırlamanıza gerek kalmaz. İster cari,ister ürün, isterseniz de tarih bazında, istediğiniz kırılımda tüm raporu tek tıkla inceleyebilirsiniz. Görselliği son derece yüksek, filtrelenebilir ve interaktif olan raporlar, verileri bir bakışta anlamanızı ve işinizin iyileşmesi için çıkarımlarda bulunmanızı olağanüstü seviyede hızlandıracak!

DAX BİLİN, VERİLERİNİZ DİLE GELSİN!

Power BI’ın formül yazma diline kısaca DAX diyoruz. (Data Analysis Expressions) İçerdiği sihirbaz formüller sayesinde tablolar arasındaki ilişkiler üzerinden tüm hesaplamalarınızı kolayca yapabilirsiniz. Dax ile belirli bir süredir alışveriş yapmayan kaybetmek üzere olduğunuz müşterileri bulabilir, en az karla sattığınız ürünleri tespit edebilir, zamanda yolculuk yaparak geçtiğimiz yılların satış/üretim adetlerini bulabilir, rasyo ve karlılık analizleri yapabilir, alacak-borç durumlarınızı hesaplayıp finansal durumunuzu kolayca gösterebilirsiniz!

RAPORLARINIZI İLGİLİ KİŞİLERLE KOLAYCA VE GÜVENLE PAYLAŞIN!

Power BI ile hazırladığınız raporları tercihinize ve lisansınıza bağlı olarak şirketinizin Power BI Bulut sunucularına ya da kendi local sunucularınıza tek tıkla yayımlayabilirsiniz. Kullanıcılarınız kendileri ile paylaşılan raporları ilgili linkten, https://login.microsoftonline.com’dan ya da cep telefonlarına indirdikleri Power BI uygulamasından kullanıcı adı ve şifreleri ile login olarak her an her yerden inceleyebilirler! ister bilgisayardan, ister cep telefonundan!

MOBİL GÖRÜNÜM İLE YÖNETİCİLERİNİZİ BÜYÜLEYİN!

Power BI raporlarına mobil cihazlarınızdan bakarken telefonu yan çevirmek zorunda değilsiniz! Sadece sürükle bırak ile raporunuzdaki görsellerin mobil cihazlarda istediğiniz sıra ile dikey ve alt alta gelmesini sağlayabilirsiniz.

BÖLGE YÖNETİCİSİ RAPORA BAKTIĞINDA YALNIZCA KENDİ VERİSİNİ GÖREBiLİR Mİ?

Evet. Soru şeklinde yazdık. çünkü en sık gelen sorumuz bu.
Power BI’ ın “Row Level Security” özelliğini kullanarak verileri raporu görüntüleyen kişiye göre gösterebilirsiniz. Hadi bir örnekle açıklayalım. Satış raporunuzu Ege bölge müdürünüz açarsa sadece Ege bölgesine bağlı bayilerin satışlarını, Marmara Bölge Müdürünüz açarsa da sadece kendi bölgesinin satışlarını görebilir! ister kendi sunucularınızda paylaşmış olun isterseniz Bulut’ta! Peki diğer bölgeler arasında kaçıncı sırada olduğunu görebilir mi? Evet!

HEDEF TUTTUĞUNDA YA DA STOK DÜŞTÜĞÜNDE BİLDİRİMLER ALIN!

Power BI “Alert” sistemi ile önemli sayıları gösteren kartlarınıza uyarı ayarlayabilirsiniz! Üstelik bu uyarı ile Microsoft Flow(İş Akışı uygulaması) entegrasyonu sayesinde şirketiniz için bambaşka bir akışı başlatabilirsiniz! Örneğin, riskli stok adedine ulaşan ürün için, sipariş programınızda otomatik olarak sipariş kaydı açılmasını sağlayabilirsiniz!

RAPORLARINIZ SİZ NE ZAMAN İSTERSENİZ OTOMATİK GÜNCELLENSİN!

Power BI, Gateway sayesinde güvenli bir şekilde local veri kaynaklarınızı istediğiniz zaman dilimlerinde ziyaret edip raporlarınızın otomatik olarak yenilenmesini sağlayabilir. Veri kaynaklarınız online ortamlarda ise hiç bir köprüye gerek kalmadan raporlarınızın otomatik yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Power BI Pro lisansa sahipseniz 24 saat için 8 farklı yenileme zamanı belirleyebilirsiniz, Power BI Premium lisans ile 15 dakikada bir yenileme yaptırabilirsiniz.

POWER BI RAPORUMA VERİ GİRİŞİ YAPABİLİR MİYİM?

Power BI veri görüntüleme uygulamasıdır. Ancak PowerApps custom visual ile PowerApps Uygulamalarınızı Power BI Raporlarınıza gömebilirsiniz. Böylece tek ekrandan bir yandan Power BI raporlarınızı incelerken, bir yandan da ilgili uygulamalaya veri girişi yapabilirsiniz. Stok verilerini incelerken, yeni sipariş kaydı oluşturmak gibi!

POWER BI EĞiTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

  • Power BI ile Raporlama
  • Eğitimi – 3 Gün, 4 Gün (iki içerik bulunmaktadır)
  • Power BI – Dax ve Veri
  • Modelleme Eğitimi – 2 gün
  • Power Query Eğitimi – 1 Gün
  • Power BI Dax Eğitimi – 1 Gün
  • Power BI
  • Yoğunlaştırılmış Dax
  • Eğitimi – 1 Gün
  • Danışmanlık Hizmetleri proje özelinde değerlendirilmektedir.

Bilgi al